Avea Faturalandırma Sisteminde Art Niyet | Bir Şikayetim Var!
ŞİKAYET
.3 Ocak 2012
Merhabalar ,
Konu uzun ve detaylı olduğu için özet geçmeye çalışacağım.
Heryöne Kamu 300 tarifesini kullanırken 1-2 oyun indirecek kadar ve navigasyon güncelleyecek kadar internete bağlandım.
25 TL 'lik tarifem 122 TL olarak geldi.
Bunun üzerine müşteri hizmetlerini aradım ve bana bağlantı ile ilgili detay bilgi ve hesaplama formüllerini istedim.Faturada her bilginin olduğu ve bunun dışında bilgi veremeyeceklerini bildirdiler. Bunun üzerine içinde internet kotası bulunan bir tarife önermelerini istedim. Bu sefer beni her yöne kamu 35 lik tarifeye geçirdiler. Bu faturada 1 GB internet kullanım hakkım vardı.Bu tarifede ise 35 yerine 66 TL fatura geldi. Bunun nedenini sorduğumda heryöne tarifesine dahil olmayan bazı hatların arandığı şeklinde bilgilendirildim.Bunun üzerine fatura kesim tarihinden 2 gün sonra kontörlü bir hatta geçmek istediğimi söyledim.
20 TL tarife değiştirme ücreti yansıyacağını ve 20 TL lik bir fatura geleceğini bildirdiler.bende kabul ettim ancak bana daha sonra gelen faturada heryöne kamu tarifesinde 2 gün kalmış olmama rağmen tamamını yansıttıklarını gördüm. yani 20 + 35 + küsürat ile 56 küsür bir rakam. İtirazlarım sonucunda bu bilgi bana verilmedi ise 35 TL lik faturanın yansıtılamayacağını söylemelerine rağmen kayıtlarımızda hata yok şeklinde bir bilgi döndüler. Ayrıca kontörlü hatlarına alınan paketlerde ise 500 ve 444 lü numaralar alınamıyor bu hatları normal tarifeden kullanmaya sizi zorluyorlar. Bunun üzerine yeni çıkan süper fikir tarifesine geçtim.Tarifeye 26/12/2011 tarihinde geçmiş olmama rağmen bilgisi verilmeden fatura kesim tarihi 27/12/2011 olarak fatura kesim tarihi belirlenmiştir.Bundan dolayı hiç konuşmadığım 5-6 saatlik süre zarfında bana 11 TL civarında bir fatura yansıtılmıştır. Bu duruma itiraz ettiğimde durumu ilgili birime soracaklarını eğer haklı isem faturanın iptal edileceğine dair bilgi verildi.
Yani avea ispatlayamadığı bir konuda kendi birimlerine inanıyor müşterisine inanmıyor.Kanunları kendisi koyup kendisi uyguluyor. Uygulama ile ilgili yeterli bilgi vermiyor ama uyguluyor.
Sanırım bunların müşterileri nasıl kazıklarız diye kurdukları bir birim var. Gece gündüz düşünüp müşteriyi nasıl kazık atarız diye düşünüyorlar.
Okunma : 1194
Avea yetkilisiyseniz cevap vermek için buraya tıklayınız.